Získejte praktické, účinné a osvědčené nástroje,
postupy a informace, které vám usnadní
používání simulace FINANČNÍ SVOBODA ve výuce
a povedou k měřitelnému zlepšení finanční
gramotnosti vašich žáků nebo studentů

V Praze dne

Používáte ve výuce finanční gramotnosti zážitkovou simulaci FINANČNÍ SVOBODA, ale potýkáte se s některým z následujících problémů?

 • Pořídili jste si finanční simulaci FINANČNÍ SVOBODA, ale nemáte čas na její implementaci nebo si na ni netroufáte?
 • Používáte simulaci ve výuce, ale nejste si jisti, jestli její potenciál využíváte na maximum? Nebo vám chybí nástroje, pomocí kterých byste mohli měřit její přínos?
 • Rádi byste simulaci využívali u žáků 2. stupně základních škol, ale máte pocit, že je pro ně příliš složitá a potřebovali byste ji zjednodušit tak, aby byla vhodná i pro ně?
 • Vadí vám časová náročnost hry a to, že nejde sehrát v běžné, 45timinutové vyučovací hodině?

Pak čtěte dál, máme pro vás řešení…

Právě pro vás je určen nový, akreditovaný kurz MŠMT „Jak vyučovat finanční gramotnost poutavě a zábavně – navazující kurz“, který je zaměřený na usnadnění a rozšíření využívání finanční simulace FINANČNÍ SVOBODA ve výuce.

Co vám tento kurz kromě jiného přinese?

 • Kompletní know-how a postupy, jak jednoduše simulaci FINANČNÍ SVOBODA implementovat do běžné výuky. Dozvíte se praktické, vysoce účinné návody, rady, tipy, informace a to nejlepší ze zkušeností učitelů jiných českých a amerických škol, zapojených v našich projektech. Výuku si budete užívat jak vy, tak vaši žáci/studenti. 
 • Zjistíte, jak hru přizpůsobit a zjednodušit pro výuku žáků základních škol. Naučíte se, jak hru přizpůsobit úrovni znalostí vašich žáků nebo studentů. Seznámíte se s různými scénáři podle obtížnosti, vhodné buď pro žáky 2. stupně ZŠ nebo třeba studenty víceletých gymnázií. 
 • Dozvíte se, jak eliminovat časovou náročnost hry. Objevíte konkrétní postupy, jak hru rozdělit do samostatných bloků tak, aby se vlezla do 45minutových vyučovacích hodin. Nemusíte přizpůsobovat rozvrh, přesouvat hodiny; hru budete schopni zařadit do běžné výuky. Také se dozvíte jak hru přerušit kdykoliv, kdy potřebujete.
 • Získáte hotové, připravené a učiteli vyzkoušené komplexní materiály pro implementaci hry do výuky, jednoduše krok za krokem. Součástí kurzu jsou praktické, použitelné a srozumitelné materiály pro implementaci hry, instruktážní DVD, domácí úkoly a další materiály v písemné a elektronické podobě, které vám usnadní vše jednoduše zavést do výuky. Všechny materiály jsou již vyzkoušeny a používány učiteli na školách. Vy získáte tyto materiály a nemusíte tak nic připravovat, ušetříte čas a energii s přípravou. 

Výuka finanční gramotnosti s využitím zážitkové simulace FINANČNÍ SVOBODA 

Výuka finanční gramotnosti s využitím zážitkové simulace FINANČNÍ SVOBODA.

Postupy, které se dozvíte na kurzu, vám zajistí měřitelné zlepšení finanční gramotnosti vašich studentů a žáků...

Možná se obáváte, jestli všechny materiály, které na kurzu získáte a informace, které se dozvíte, opravdu povedou ke zlepšení finanční gramotnosti u vašich žáků a studentů.

Pak by vás mohlo zajímat, že jak na českých, tak amerických školách pečlivě měříme přínos výuky s využitím simulace FINANČNÍ SVOBODA. A můžeme vám proto zlepšení garantovat se 100% jistotou.

Například v rámci projektu na Obchodní akademii Ostrava došlo u 47 studentů k celkovému zlepšení finanční gramotnosti o 54 % (více o tomto projektu se můžete dočíst zde). A podobné výsledky garantujeme i vám. 

Navíc, v rámci kurzu od nás získáte testy pro ověřování zlepšení znalostí u vašich žáků nebo studentů, takže si přínos budete moci ověřit sami (a pokud by k němu přeci jen nedošlo, dejte nám vědět a my vám rádi vrátíme peníze, které jste za kurz zaplatili).

Co o kurzu říkají účastníci:

„Kurz mi pomůže zjednodušit hru a zapojit ji snáze do výuky.“
Alena Žučková, ZŠ Česká Skalice

„Perfektní výklad, zpracované materiály, vysvětlení a profesionální přístup lektora.“
Pavla Coufalová, ZŠ a MŠ Březník

„Získala jsem informace, jak hru Finanční svoboda zjednodušit, urychlit a přerušit. Zaujal mě projekt, ve kterém si mohou žáci zasoutěžit. Získala jsem nové materiály v podobě domácích úkolů pro žáky, typy na nové učebnice.“
Hana Bílíková, Soukromá podřipská SOŠ a SOU, o.p.s.

„Stojí za to zkusit tento kurz. Načerpal jsem mnoho praktických námětů a lépe jsem se zorientoval v tom, jak vyučovat finanční gramotnost prostřednictvím hry Finanční svoboda.“
Petr Svašek, DUHOVKA, o.s.

„Kurz bych doporučila, neboť se člověk dozví nejen spoustu informací, rad a metodických postupů do výuky, ale i užitečných informací do osobního života. Dozvěděla jsem se i informace o možných materiálech, příručkách apod.“
Věra Hrebíčková, ZŠ M. Šolleho, Kouřim

Jako účastník kurzu kromě jiného získáte:

 1. Instruktážní DVD v délce 60 minut, které vás jednoduše, krok za krokem rychle naučí hrát hru s vašimi žáky/studenty. DVD funguje podobně, jako kdyby byl náš vyškolený lektor přímo u vás ve výuce.
 2. Sadu 3 vzorových příkladů pro žáky (domácí úkoly). Tyto úkoly slouží pro přípravu žáků mezi hraním a pomáhají jim lépe pochopit, jak a proč se mají při hře rozhodovat.
 3. Formulář pro přerušení hry a vyhodnocení dovedností žáků/studentů v oblasti finanční gramotnosti (tzv. výsledková karta).
 4. Seznam zásad implementace simulace FINANČNÍ SVOBODA do výuky. Jedná se o metodickou pomůcku, která usnadňuje zapracování simulace do výuky.
 5. Dozvíte se nejnovější poznatky z oblasti zvyšování finanční gramotnosti v ČR a USA, které jsme za poslední rok v rámci našich projektů získali. Zároveň se s vámi podělíme o nejnovější zkušenosti z našeho právě spouštěného sponzorského projektu, zaměřeného na zlepšování finanční gramotnosti na vybraných českých školách.

Lektor kurzu:

Obr

Ing. Karel Kořený
 • Spolumajitel, partner a šéf oddělení vývoje firmy KFP
 • 8 let ekonomického vzdělání, 25 let praxe ve vzdělávání dospělých, od roku 1998 specializace na vzdělávání v oblasti finančního poradenství 
 • 12 let působil jako vysokoškolský profesor, mimo jiné jako hlavní vyučující předmětu Finanční poradenství 
 • Tréninkové moduly realizoval např. v těchto finančních institucích: Česká pojištovna, AMSLICO, GE Capital Bank, Tatrabanka Slovensko, ČSOB, ING Nationale Nederlanden, OVB Slovensko, KZ Finance a dalších 
 • Spoluautor světově unikátní finanční simulace FINANČNÍ SVOBODA, 6tidenního kurzu odborných znalostí Kuchařka odborných dovedností a hlavní lektor kurzů, zaměřených na výuku finanční gramotnosti
 • Autor desítek článků z oblasti investic, odborných poradenských znalostí a osobních financí

Termín a místo konání:

 Praha
 Místo konání bude upřesněno.
12. 5. 2015 Přihlásit na kurz

Doplňující informace:
 • Chcete také absolvovat navazující kurz Jak vyučovat finanční gramotnost? Napište nám na emailovou adresu klient@kfp.cz, ze kterého města jste a jakmile vyhlásíme kurz blízko vás, dáme vám vědět!
 • Kurzy se konají vždy od 11:30 do 16:30. Jednotlivá místa konání kurzů budou postupně upřesňována.
 • Oficiální pozvánku s upřesněním místa konání kurzu obdrží účastníci vždy nejpozději týden před konáním každého termínu.
 

Celková časová dotace kurzu: 4 + 1 hodina
Kapacita: Minimálně 10 účastníků, max. 20
Standardní cena: Akreditovaný kurz MŠMT "Jak vyučovat finanční gramotnost poutavě a zábavně - navazující kurz" stojí 1 470 Kč vč. DPH. Při objednání do pátku 17. 4. získáte zvýhodněnou cenu 1 200 Kč vč. DPH za včasnou registraci.

Cena zahrnuje:

 • Písemné materiály
 • Po dobu 2 týdnů od skončení kurzu možnost využít bezplatné emailové konzultace s lektorem kurzu Karlem Kořeným k tématům, probíraných na kurzu
 • Certifikát o absolvování akreditovaného vzdělávacího programu MŠMT. Společnost KFP - Kořený Fichtner Pavlásek, s.r.o. je akreditovanou institucí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (osvědčení o akreditaci k nahlédnutí zde) a rovněž program „Jak vyučovat finanční gramotnost poutavě a zábavně – navazující kurz“ je akreditovaným programem MŠMT (č. j. MSMT 5984/2012-25-85, osvědčení k nahlédnutí zde).

Pro registraci na kurz klikněte na následující odkaz:

CHCI SE PŘIHLÁSIT NA KURZ

Pokud se přihlásíte ještě dnes, získáte jako účastník kurzu následující bonusy zdarma:

BONUS 1: Dárkový poukaz v hodnotě 400 Kč pro získání některého z metodických balíčků, určených k výuce finanční gramotnosti.
Jako účastník obou kurzů „Jak vyučovat finanční gramotnost poutavě a zábavně“ máte navíc možnost slevu kumulovat, tzn. při zakoupení 3 kusů FINANČNÍ SVOBODY (doporučený počet pro třídu 30 žáků) ušetříte 1 200 Kč.  Hry jsou tak pro vás ještě dostupnější.

BONUS 2: Hodina moderované diskuze ZDARMA
Po skončení 4hodinového kurzu můžete zůstat a jednu hodinu diskutovat s lektorem a jinými učiteli o problémech, které vás při výuce finanční gramotnosti nejvíce trápí. Dozvíte se od ostatních učitelů, jaké zkušenosti s výukou mají oni. Lektora se můžete zeptat na jakékoliv otázky z oblasti financí, se kterými si nevíte rady nebo si nechat poradit s problémem či nejasností, kterou řešíte ve vaší vlastní finanční situaci.
Celková délka kurzu je tedy 5 hodin, vy však platíte pouze za 4 hodiny!

Studenti zlepšují svou finanční gramotnost pomocí hry Finanční svoboda 

Studenti zvyšují svou finanční gramotnost při výukové simulaci FINANČNÍ SVOBODA.

Záruka vrácení peněz: neriskujete ani korunu

Jako účastník kurzu získáváte tuto nadstandardní, 12timěsíční záruku vrácení peněz:

"Pokud informace, které se v průběhu kurzu dozvíte a materiály, 
které v rámci kurzu získáte, nepovedou k měřitelnému zlepšení
finanční gramotnosti vašich žáků/studentů v průběhu následujících 12 měsíců, 
vrátíme vám zpět 100 % ceny, kterou jste za kurz zaplatili."


PŘIHLÁSIT SE NA KURZ

Harmonogram kurzu „Jak vyučovat finanční gramotnost poutavě a zábavně – navazující kurz“:

11:30 – 11:45 - úvod, představení kurzu

11:45 – 12:45 – desková hra Finanční svoboda, ukázka simulace pokročilého/soutěžního scénáře

12:45 – 13:00 – přestávka

13:00 – 15:30 - výměna zkušeností s výukou FG, příklady metod výuky na některých českých ZŠ a SŠ

 • Metodický návod pro zpracování DFS do 45minutových vyučovacích hodin – zjednodušení hry, jak hru přerušit, domácí příprava pro žáky
 • Zásady implementace DFS
 • Ukázky a praktické příklady ověřování znalostí a vědomostí žáků
 • Závěr

15:30 – 16:30 - BONUS ZDARMA: Hodina moderované diskuze - odpovědi na dotazy účastníků týkající se výuky FG, odpovědi na osobní otázky účastníků (jejich osobní finance)

Chcete se dozvědět informace a získat materiály, které vám usnadní využívání zážitkové simulace FINANČNÍ SVOBODA ve výuce? 
Pak se přihlaste na kurz "Jak vyučovat finanční gramotnost poutavě a zábavně - navazující kurz" kliknutím na následující odkaz:

CHCI SE PŘIHLÁSIT NA KURZ
 
| Tisk | Nahoru |