Chcete si rychle osvojit 
praktickou a záživnou formu výuky finanční gramotnosti, která žáky a studenty baví?

Máte na vaší škole vyučovat finanční gramotnost a nikdo vám neřekl, jak na to?
Chybí vám potřebné materiály a chcete, aby výuka byla přitažlivá i pro žáky a studenty?
Pak čtěte dál…

Jste ředitel nebo učitel základní nebo střední školy a chcete, aby se žáci a studenti vaší školy uměli postarat o své peníze? Chcete zabránit tomu, aby byla ohrožena jejich finanční budoucnost? Rádi byste zvýšili úroveň finanční gramotnosti na vaší škole, ale nevíte jak na to?

Pak je pro vás určen akreditovaný kurz Jak vyučovat finanční gramotnost poutavě a zábavně, kterého se již zúčastnilo více jak 1100 učitelů základních a středních škol z celé České republiky.

Účastníci o tomto kurzu kromě jiného řekli:

„Kurz byl velice poučný a názorný. Myslím si, že takto by finanční gramotnost měli pochopit i žáci ZŠ.“
Marian Sabol, ZŠ Jiráskova, Vysoké Mýto

„Líbila se mi interaktivní forma kurzu, kombinovaná s výkladem teorie a praxe. Lektoři se oprostili od zbytečných odboček, program kurzu byl velmi dobře konstruován. Ani chvíli nebyla nuda.“
Hana Vítová, ZŠ na Smetance, Praha 2

„Přínos kurzu? Určitě praktické příklady.“
Marie Kladivová, SŠ obchodní a služeb, Praha

„Školení, které jsem právě absolvoval, považuji za jedno z mála přínosných pro mou výuku, i pro mne osobně.“
Petr Werner, Gymnázium Třeboň

(Další hodnocení absolventů kurzu Jak vyučovat finanční gramotnost poutavě a zábavně si můžete přečíst zde.)

Jaké jsou hlavní přínosy kurzu?

 • Osvojíte si jedinečný způsob výuky FG.
  Metoda, se kterou se na kurzu seznámíte, je jedinečná v ČR a využívá Komenského přístup „škola hrou“. Žáci a studenti tak hravou formou poznají mj. fungování rodinného rozpočtu, produkty finančního trhu („stavebko“, „penzijko“, podílové fondy, pojištění) nebo se naučí pracovat s dluhem.
 • Seznámíte se s kompletními didaktickými pomůckami.
  Všechny materiály pro výuku finanční gramotnosti (osnovy, manuály, metodické pomůcky atd.) jsme připravili za vás a vy tak už nemusíte vybírat v záplavě dílčích informací, nemusíte nic vymýšlet a nebo pracně sami všechno vytvářet. Stačí využít naše materiály „všechno pod jednou střechou“ a ušité na míru přesně pro vaše potřeby.
 • Získáte základní know-how v oblasti osobních financí.
  Rychle se dozvíte základní, praktické informace o osobních financích, hlavních způsobech investování a nebo třeba pochopíte rozdíly mezi jednotlivými druhy pojištění.  Po absolvování kurzu se tak budete v oblasti osobních financí lépe orientovat.

Součástí kurzu je kromě jiného:

 • Praktická ukázka výuky finanční gramotnosti.
  Na vlastní kůži prožijete záživnou a praktickou ukázku vyúky, založenou na principu moderních vyučovacích metod.
 • Workshop zaměřený na praktické základy osobních financí.
  Mnozí učitelé se v této oblasti dosud systematicky nevzdělávali a díky tomuto workshopu se tak budou schopni oni, a následně i žáci a studenti, orientovat v oblasti financí a přirozeně, s využitím „selského rozumu“ se např. bránit proti nekalým obchodním praktikám některých finančních institucí či odhalovat nevýhodné podmínky finančních produktů.
 • Instruktáž, jak pracovat s metodickými listy pro výuku finanční gramotnosti.
  Každý list představuje náplň jedné vyučovací hodiny, vám pak už jen stačí podle těchto listů vyučovat.

Možná se vám teď ale honí hlavou následující otázka…

"Proč bych si měl vybrat právě tento kurz?"

Možná se teď ptáte, v čem je tento kurz jiný a jestli vám opravdu pomůže vyřešit vaše největší potíže, se kterými se při výuce finanční gramotnosti potýkáte. Vaše pochyby jsou pochopitelné, v současné době ředitelé a učitelé dostávají do emailových schránek podobných nabídek spoustu. V čem je tedy tento kurz jiný?

Teorie studenty často nudí. A právě proto je tento kurz postaven především na zážitku a principu "škola hrou". Tento unikátní přístup alá Komenský je oproti ostatním kurzům jedinečný. To potvrzují i samotní absolventi kurzu, kteří si praktické zaměření kurzu pochvalují nejvíce:

„Největší přínos vidím v praktické ukázce a možnosti využití dobře zpracovaných materiálů.“
Hana Pavelková, ISŠ, Praha 8

„Kurz mě naučil jednoduše vidět na první pohled složité věci. Pro mladé lidi vize, pro studenty impuls.“
Daniela Šindelářová, Střední zemědělská škola, Olomouc

„Největším přínosem tohoto kurzu je ukázka praktičnosti - dítě si postupně uvědomuje nabídku finančních produktů a jejich vlastností. Skvělé je, že hra vychází z konkrétních aktuálních produktů nabízených na finančním trhu. Prezentace byla zcela na výborné úrovni. Výborné je, že  jsme si zkusili zahrát hru a získali tak určitý nadhled.“
Lenka Hromadová, ZŠ Dukelská, České Budějovice

„Kurz se mi moc líbil, ukázal, jak vyučovat tento předmět hravou cestou a názorněji.“
 Mgr. Markéta Vlková,  ZŠ Holubova 47, Holice


Autor: Alena Tučímová

Jednou z dalších výhod, kterou si účastníci na kurzu pochvalují, je možnost týmové spolupráce a společná diskuze při hledání nejlepšího řešení.

 
Kurz Jak vyučovat finanční gramotnost poutavě a zábavně je akreditovaným vzdělávacím programem č.j. MSMT 5984/2012-25-85, určený pro učitele ZŠ a SŠ, kteří mají vzdělávat žáky a studenty v problematice finanční gramotnosti. Program je určen zejména pro učitele 2. stupně ZŠ, gymnázií, SOŠ, SOU a VOŠ. Z pohledu aprobací je vhodný pro vyučující matematiky, ekonomických oborů, společenských věd, občanské výchovy. Absolvováním tohoto kurzu tak získáte Osvědčení o absolvování akreditovaného vzdělávacího programu.

Jakou máte záruku kvality
předávaného know-how?

Možná vás tato nabídka zaujala, ale logicky se ptáte, jestli máme dostatečné zkušenosti a know-how k tomu, abychom finanční gramotnost vyučovali. Kdo vlastně jsme?

Několik informací o společnosti KFP – Kořený Fichtner Pavlásek s.r.o.:

 • Školení, kurzy, workshopy a koučovací programy, pořádané vzdělávací společností KFP, absolvovalo od roku 2005 více jak 4 800 bankéřů, finančních poradců a dalších finančních profesionálů v ČR a na Slovensku.
 • Firma dodává své know-how do společností jako Raiffeisenbank, ČSOB, Česká spořitelna, Česká pojišťovna, Broker Consulting, Partners, Slovenská sporiteľňa, Tatrabanka a dalších.
 • Osobní bankéři a finanční poradci, proškolení společností KFP, spravují svým klientům cca 95 mld. Kč.
 • Sesterská konzultační společnost Fichtner s.r.o. má v poradenském mandátu majetek klientů v hodnotě cca 4,2 miliardy Kč.
 • 10 lektorů a konzultantů, působících ve společnosti KFP s.r.o., má dohromady 141 let zkušeností ve financích, někteří z nich již mají více než 20 let praxe v oboru a své know-how dále vylepšují.

Naši lektoři jsou lidé z praxe, kteří mají zkušenosti se vzděláváním pedagogů, ale i mnohaletou zkušenost ve finančním poradenství. Na našich kurzech se můžete například setkat s:

 • Karlem Kořeným, který je jeden z prvních pedagogů v ČR, který vyučoval finanční gramotnost na Obchodně podnikatelské fakultě Slezské univerzity již v roce 1999.
 • Petrem Pavláskem, se kterým bankéři a poradci osobně konzultovali více než 1 100 finančních plánů (což průměrný bankéř stihne za 55 let pracovního života).
 • Petrem Syrovým, známým českým autorem 5 knih z nakladatelství GRADA a stovek článků na téma osobních financí.

Společnost KFP - Kořený Fichtner Pavlásek, s.r.o. je akreditovanou institucí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (osvědčení o akreditaci k nahlédnutí zde) a rovněž program Jak vyučovat finanční gramotnost poutavě a zábavně je akreditovaným programem MŠMT (osvědčení k nahlédnutí zde).

Získáte konkrétní a praktické znalosti
... jinak nebudete platit ani korunu.

Máte o tento kurz zájem a ptáte se, co můžete ztratit? Odpověď zní: Nic. Na kurz se totiž vztahují následující 2 záruky:

1. záruka: 12timěsíční záruka vrácení peněz.
Pokud vám informace, které se v průběhu kurzu dozvíte, neusnadní v průběhu následujících 12 měsíců výuku finanční gramotnosti, dostanete zpět 100 % ceny, kterou jste za kurz zaplatili.

2. záruka: Záruka spokojenosti absolventů kurzu.
Přečtěte si názory těch, kteří už kurz absolvovali:

„Navštívila jsem několik kurzů, o nichž jsem si řekla "přehlídka ztraceného času", o tomto si to nemyslím.“
Zdeňka Kotzotová, ZŠ a MŠ, Sázava

„Jsem velmi ráda, že jsem kurz absolvovala. Mám ve škole na starosti projektový den finanční gramotnosti na konci školního roku. Vzhledem ke své učitelské praxi (2 roky) mám málo zkušeností a řeším problém, jak celý projekt koncipovat. Musím říct, že mi dnešní školení velmi pomohlo. Kromě toho také se zamyslet nad svými finančními možnostmi do budoucna.“
Simona Borlová, Gymnázium Botičská, Praha

„Díky kurzu jsem se seznámil s finančními produkty, které jsou běžně na trhu a v simulovaných situacích si vyzkoušel práci s nimi a můžu se teď vyvarovat chyb, které by mohly nastat v praktickém životě.“
Zbyněk Kundrum, ZŠ Mozartova, Olomouc

Pochopila jsem spoustu ekonomických pojmů, přestože ekonomiku neučím. Myslím si, že "zkušenost" je lepší než se učit definice "suchopárných" pojmů.“
Lenka Zapletalová, SŠ prof. Zdeňka Matějčka, Ostrava

„Kurz jsem absolvovala již podruhé z důvodu názorné ukázky práce s deskovou hrou. Řešila jsem také testové otázky osmi lekcí. K oběma těmto činnostem mohu říct jen to nejlepší (srozumitelnost, nutnost vlastní aktivity, zajímavost).“
Dana Teichmanová, ZŠ Úpice – Lány

Další hodnocení absolventů kurzu Jak vyučovat finanční gramotnost poutavě a zábavně si můžete přečíst zde.

Cena kurzu:

Akreditovaný kurz MŠMT "Jak vyučovat finanční gramotnost poutavě a zábavně" stojí
1 470 Kč vč. DPH. Pokud si místo na kurzu objednáte do pátku 17. 4., získáte za včasnou registraci zvýhodněnou cenu 1 200 Kč vč. DPH a ušetříte 270 Kč. Své místo na kurzu si rezervujte zde:

CHCI SE PŘIHLÁSIT NA KURZ
ZA ZVÝHODNĚNOU CENU

Každý účastník kurzu navíc získá následující BONUSY ZDARMA!

 • Dárkový kupon v hodnotě 400 Kč pro získání některého z metodických balíčků (obsahují kromě jiného výukovou hru FINANČNÍ SVOBODA), které vám usnadní výuku finanční gramotnosti v praxi.
 • Metodický manuál pro výuku finanční gramotnosti v elektronické podobě.
 • Výběr 5 nejlepších metodických listů pro výuku finanční gramotnosti.
 • Ale to není všechno...

Navíc jsme ke kurzu přidali 1 HODINU MODEROVANÉ DISKUZE ZDARMA!
Po skončení 4hodinového kurzu tak ještě můžete zůstat a jednu hodinu diskutovat s lektorem a jinými učiteli o problémech, které vás při výuce finanční gramotnosti nejvíce trápí. Dozvíte se od ostatních učitelů, jaké zkušenosti s výukou mají oni a jaké "finty a triky" se jim při výuce osvědčily. Lektora se můžete zeptat na jakékoliv otázky z oblasti financí, se kterými si nevíte rady nebo si nechat poradit s problémem či nejasností, kterou řešíte ve vaší vlastní finanční situaci.
Celková délka kurzu je tedy 5 hodin, vy však platíte pouze za 4 hodiny!

Termíny a místa konání jednotlivých kurzů:

Město / Škola Termín  
 Praha
 Místo konání bude upřesněno.
5. 5. 2015 Přihlásit na kurz

Doplňující informace:
 • Chcete také absolvovat kurz Jak vyučovat finanční gramotnost poutavě a zábavně? Napište nám na emailovou adresu klient@kfp.cz, ze kterého města jste a jakmile vyhlásíme kurz blízko vás, dáme vám vědět. Nebo můžeme kurz uspořádat přímo u vás!
 • Kurzy se konají vždy od 11:30 do 16:30. Jednotlivá místa konání kurzů budou postupně upřesňována.
 • Program kurzu:

  11.30 – 11.45 – úvod, představení kurzu

  11.45 – 14.15 – základní výukový scénář simulace “Desková finanční svoboda”. V průběhu 2,5 hodiny Vám ukážeme, jak hru připravit, jak hru hrát s úplnými nováčky, žáky a student, kteří neznají finanční pojmy a v tématech finanční gramotnosti se ještě neorientují. Uvidíte jak hru moderovat, jak se dá hra přerušit, jak hru na závěr ukončit a vyhodnotit.

  14.15 – 14.30 – shrnutí zlatých pravidel finanční nezávislosti, která by si měl každý žák/student/pedagog odnést do svého finančního chování v reálném životě

  14.45 – 15.15 – ukázka, jak připravit interaktivní hodinu finanční gramotnosti a jak k přípravě využít metodické listy.

  15.15 – 15.30 – další pomůcky k výuce finanční gramotnosti, jak je možné je získat a jak s nimi pracovat. Oficiální závěr kurzu.

  15.30 – 16.30 – moderovaná diskuze pro zájemce na libovolné téma k finanční gramotnosti, zaměřená především na výměnu nejlepších zkušenosti

 • Oficiální pozvánku s upřesněním místa konání kurzu obdrží účastníci vždy nejpozději týden před konáním každého termínu.
 • Chcete, aby se i vaše škola zařadila mezi ty české školy, na kterých se vyučuje finanční gramotnost zábavně a prakticky?
 • Nechcete už trávit hodiny pracným vymýšlením všech podkladů k výuce a místo toho chcete raději získat přístup ke kompletním materiálům, potřebným k výuce?
 • Chcete získat kompletní know-how, jak lépe a snadněji vyučovat finanční gramotnost u vás na škole a vyřešit nejčastější potíže, spojené s její výukou …

…pak si jen stačí právě teď rezervovat vaše místo na kurzu kliknutím na následující odkaz:

ANO, CHCI SI REZERVOVAT MÍSTO NA KURZU
V případě zájmu nás kontaktujte
na klient@kfp.cz

| Tisk | Nahoru |